Strona główna Kontakt Mapa strony Kanał RSS

Celebrator - imprezy fanów Depeche Mode

DYSKOGRAFIA - ALBUMY
People Are People

LP (25124-1), MC (25124-2), CD (25124-4)

Tracklista:
1. People Are People (3:45)
2. Now, This Is Fun (3:23)
3. Love, In Itself (4:21)
4. Work Hard (4:22)
5. Told You So (4:27)
6. Get The Balance Right (3:13)
7. Leave In Silence (4:00)
8. Pipeline (6:10)
9. Everything Counts (7:20)

Czas trwania:
41:01

Autor tekstĂłw i muzyki:
Martin L. Gore oprĂłcz Work Hard - Martin L. Gore / A. Wilder

Publikacja:
Emile Music ASCAP, oprĂłcz People Are People - Sonet Records and Publishing Ltd.

Data wydania:
02.07.1984

Producent:
Daniel Miller i Depeche Mode

Projekt okładki:
Town & Country Planning - Atkins M. i Steve Gerdes, fotografia na okładce: Brian Griffin

Depeche Mode:
Dave Gahan
Martin Gore
Alan Wilder
Andrew Fletcher

Notatka na okładce płyty informuje:
Amerykańskie wydanie People Are People, czwartego albumu Depeche Mode, przedstawiło po raz pierwszy kolekcję hitów tej jednej z najbardziej innowacyjnych brytyjskich grup. Dla amerykańskiej publiczności historia Depeche Mode rozpoczęła się w roku 1984 z ich przebojem alternatywnego radia "People Are People". Dla angielskich fanów historia rozpoczęła się prawie cztery lata wcześniej.
W 1980 roku grupa świeżo opierzonych muzyków z Basildon, Essex, spotkała się pod szyldem Depeche Mode, francuskim terminem zaczerpniętym z magazynu mody, znaczącego "szybka moda". Pierwszy album grupy Speak & Spell z 1981 r. osiągnął Top 10 w Wielkiej Brytanii i przyniósł dwa singlowe hity. Po odejściu jednego z założycieli Vince'a Clarke Depeche Mode istnieli dalej w swym oryginalnym składzie - Andy Fletcher (gitara, wokal), Martin Gore (gitara, wokal) i Dave Gahan (wokal) oraz zatrudniony do prac nad ich drugim albumem - Broken Frame - Alan Wilder (klawisze, wokal) - koniec 1982. Podążyli w trasę koncertową po Ameryce i Dalekim Wschodzie. Grupa powróciła na europejskie listy w 1983 r. z Construction Time Again.
Wraz z wydaniem People Are People w 1984 r. amerykańska publiczność odkryła to co ich kontynentalni odpowiednicy poznali jakiś czas temu. Ponętna mieszanka depeszowskiego wykorzystania technologii w sztuce muzycznej, tanecznych rytmów i emocjonalnie donośnego sposobu pisania tekstów wepchnęła ich do ich własnej kategorii. Singiel "People Are People" był pierwszym sukcesem grupy w Stanach, kiedy ten album zaserwowano jako wprowadzenie do historii wcześniejszych hitów Depeche Mode.
Oprócz garści oślepiających nowości People Are People zawiera utwory ze szczytów brytyjskich list takie jak "Get The Balance Right" i "Leave In Silence" z Broken Frame oraz "Love In Itself" i "Everything Counts" z Construction Time Again.
Strona główna Do góry
Copyright © 2005-2021 Modern Mode
Realizacja : DIALNET
strona główna /  news /  zespół /  dyskografia /  galeria /  teksty /  fani /  archiwum /  strona