Strona gwna Kontakt Mapa strony Kana RSS

Celebrator - imprezy fanw Depeche Mode

ARCHIWUM - WYWIADY
Depeche Mode na dwóch kołach
 DMPL (31.08.2007)
Wywiad z Sylwestrem Szmyd, kolarzem zawodowym grupy Lampre-Fondital.
Rozmawia Wojtek Wróbel.DMPL: Skąd się pojawiała fascynacja DM, od jak dawna deklarujesz swoje zainteresowanie zespołem?
Sylwester Szmyd: Wiesz trudno powiedzieć, siedząc kiedyś na imprezie słyszałem, że coś "leci", strasznie spodobały mi się te nieznane dźwięki, spytałem kolegę - organizatora imprezy - co to jest... I tak po raz pierwszy zetknąłem się z koncertowym albumem "101". Depeche Mode to było to czego szukałem, straciłem głowę i tak się wszystko zaczęło. "101" była też zresztą pierwszą płytą, którą kupiłem. Biorąc pod uwagę "staż" większości fanów, to ja jestem raczej "młodym depeszem", bo swoją przygodę z Depeche Mode rozpocząłem w 2001 roku. Aktualnie moja kolekcja DM wciąż się powiększa, zbieram płyty CD (wszystkie albumy; posiadam wszystkie single Intercorda „blue strip”), powoli uzupełniam kolekcję albumów MUTE UK, także w formacie winylowym. Do tego dochodzi kilkanaście bootlegów CD, natomiast w formacie mp3 posiadam prawie wszystkie bootlegi. Całość uzupełnia 5 programów koncertowych, kilka oficjalnych plakatów i kalendarzy.

Który album lub utwór z repertuaru DM darzysz największym sentymentem i co Cię w nim urzeka?
Zdecydowanie moimi ulubionymi albumami są "Songs of Faith and Devotion" oraz "Violator". Z utworami jest różnie, mam powiedzmy okresy, w których mógłbym na okrągło słuchać danej kompozycji, ostatnio tak było z "I Feel You", "Sinner In Me" czy "Everything Counts". Jedno jest pewne słuchając muzyki Depeche Mode za każdym razem odkrywam w niej coś nowego.Czy miałeś okazję widzieć występy zespołu na żywo, jeśli tak to jak oceniasz koncerty DM?
Podczas ostatniej trasy koncertowej "zaliczyłem" 3 koncerty: w Pradze, Imoli i Locarno. Najbardziej podobał mi się właśnie ten ostatni koncert w Locarno, sam fakt usytuowania sceny w centrum miasta robił niesamowite wrażenie. Trasy koncertowe i występy Depeche Mode, które miałem okazję widzieć potwierdzają opinię, że zespół jest jedną z najlepszych grup koncertowych grających na żywo.

Czy oprócz muzyki DM słuchasz innych wykonawców?
W zasadzie "inna" muzyka mi nie przeszkadza, natomiast na moim 60 GB iPodzie jest tylko jeden wykonawca... Nie zaśmiecam miejsca innymi kapelami.

Czy oprócz kolarstwa i DM są w Twoim życiu inne pasje?
Oczywiście, tych pasji jest kilka. Tak jak powiedziałeś oprócz Depeche Mode to przede wszystkim kolarstwo, ale również pilotowanie samolotu. Latanie awionetką daje mi dużo radości w wolnych chwilach między zgrupowaniami czy wyścigami. Mam nadzieję, że już niedługo zrobię licencję i będę mógł samodzielnie wzbić się w powietrze.

Czy w zawodowym peletonie są kolarze deklarujący swoja fascynację DM?
Wydaje mi się, że jedyni kolarze zawodowi określający się mianem fana Depeche Mode to Darek Baranowski i ja. Tworzymy taka polską depeszowską frakcję w zawodowym peletonie.

Jakie masz najbliższe plany zawodowe?
Moje najbliższe plany to 3 tygodniowy wyścig w Hiszpanii Vuelta a Espana, myślę, że jestem dobrze przygotowany i czuje, że forma powinna być optymalna.

W imieniu wszystkich polskich fanów DM życzę Ci jak najwyższej lokaty na mecie wyścigu w Madrycie... no i oczywiście kolejnych ciekawych zdobyczy w kolekcji Depeche Mode.
Dzięki... Pozdrawiam wszystkich zaglądających na strony portalu depechemode.pl.


Krótka biografia:

Sylwester Szmyd (Grupa Lampre-Fondital)Data urodzenia: 2 marca 1978
Miejsce urodzenia: Bydgoszcz
Miejsce zamieszkania: Montignoso di Massa (Toskania)

Wzrost: 179 cm
Waga: 60 kg

Tętno spoczynkowe: 48 bpm

Początek treningów: 1988
Początek kariery zawodowej: sezon 2001
Strona gwna Do gry
Copyright © 2005-2022 Modern Mode
Realizacja : DIALNET
strona gwna /  news /  zesp /  dyskografia /  galeria /  teksty /  fani /  archiwum /  strona