Strona gwna Kontakt Mapa strony Kana RSS

Celebrator - imprezy fanw Depeche Mode

ARCHIWUM - WYWIADY
"All back to my place" - wywiad z Dave'em Gahanem
  Mojo (czerwiec 2001)
Jaką muzykę obecnie katujesz?
Nowy album Nick'a Cave'a [No More Shall We Part], który jest absolutnie przepiękny i najlepszy jak do tej pory. P.J. Harvey, Goldfrapp i wciąż uciekam w Jane's Addiction. Dużo Johna Coltrane i Miles'a Davis'a, którzy są dla mnie inspiracją.

Jeżeli przyprzeć cię do muru, jaki jest twój ulubiony album wszechczasów?
Prawdopodobnie "What's Going On" Marvin'a Gaye'a. Ten gość po prostu kurewsko przelewa swoją całą duszę, ale on zmusza ją by brzmiała tak prosto. Tak wiele duszy. Albo ten album, albo "Imagine" Johna Lennona. To ma w sobie gniew, łagodność, wszystkie te przeciwstawne emocje. On był po prostu naprawdę szczęśliwy i się nie bał. Cokolwiek czuł, zgasił tutaj.

Jaka była pierwsza płyta którą kiedykolwiek kupiłeś? I gdzie ją kupiłeś?
To było prawdopodobnie Slade - byłem członkiem ich fan-clubu. Pamiętam jak szukałem "Take Me Bak 'Ome" na straganie w Basildon gdy miałem gdzieś z 10 lat. Myślę ze kosztowało coś około 65 pensów czy coś takiego.

Jakim muzykiem - innym niż tu sam - chciałeś kiedykolwiek być?
Na pewno nie wokalistą. Jestem sfrustrowanym gitarzystą. Prawdopodobnie Mick Jones. Bez The Clash nie było by mnie tutaj.

Co śpiewasz pod prysznicem?
Tylko czegoś słucham. Lubię włączyć muzykę, wejść pod prysznic i naprawdę szybko wychodzę.

Jakie jest twoje ulubione nagranie na sobotnią noc?
Sobotnia noc jest teraz całkiem inna. Nie mogę grać nic boi dzieci są w łóżkach. Teraz chodzimy do kina, na kolacje, bierzemy opiekunkę do dziecka. Ale ostatnio poszliśmy w sobotę zobaczyć U2 i było cudownie. To przypomniało mi czemu to robię.

A Twoje nagranie na niedzielny ranek?
Lubię grać jazz. To mógłby być Billie Holiday, Ella Fitzgerald, Miles Davis, John Coltrane. I blues - Howlin' Wolf, John Lee Hooker, Robert Johnson.
Strona gwna Do gry
Copyright © 2005-2022 Modern Mode
Realizacja : DIALNET
strona gwna /  news /  zesp /  dyskografia /  galeria /  teksty /  fani /  archiwum /  strona